:: VÍTÁME VÁS VE ŠKUBÁNKOVĚ! :: 
 

SAMOLEPKY

Samolepky vyrábíme ze dvou typů folií podle typu požadované aplikace a v mnoha barevných variantách:

50 = stříbrná, 51 = zlatá, 60 = refexní bílá (odráží světlo), 61 = holografická se srdíčky, 62 = černý carbon

samolepky na zeď děláme ve všech odstínech, kromě speciálních, označených hvězdičkou * 

samolepky odolné děláme ve všech barvách včetně speciálních označených hvězdičkou * (60-62)

Na přání můžeme samolepky vyrobit i v jiných odstínech, stačí nás kontaktovat na mailu Info@skubankov.cz

 

A. ODOLNÉ SAMOLEPKY do interiéru i exteriéru - na auto, okna, nádobí

Vysoce trvanlivé a odolné samolepky určené jak pro exteriérové i interiérové aplikace na hladké a rovné povrchy jako jsou auta, okna, reklamní tabule, nádobí (např. psí misky, termohrnky - lze mýt v myčce i se samolepkou) atd. Z kvalitních polymerických folií s vysoce trvanlivým, kvalitním, transparentním a permanentním lepidlem bez obsahu kadmia. Tloušťka 66 µ. Pokud nálepku jednou nalepíte, není prakticky možné ji bez poškození odlepit a nalepit znovu. 

ŽIVOTNOST: 8 let - bílá a černá; 7 let - barvy; 5 let - metalická (č. 8 a 9).

 

B. SAMOLEPKY NA ZEĎ 

Určené především na aplikaci na zeď, Tyto samolepky nepoužívejte na automobil či jiné exteriérové povrchy. Samolepku aplikujte do 2 let od zakoupení. Vhodné pro interiéry, kde je teplota min. 15°C. Tloušťka 80 µ. Polyakrylové lepidlo, snadno snímatelné.

 

NÁVOD K APLIKACI NÁLEPKY

Aplikace samolepek je velice snadná a stačí se držet jednoduchých zásad pro lepení. Nalepení menších samolepek zvládnete hravě sami, u nalepování velkých samolepek doporučujeme spolupráci dvou lidí, aby manipulace s motivem byla snazší

1. Místo, na které budete nálepku aplikovat, zbavte mechanických nečistot a důkladně očistěte lihem. Pokud lepíte samolepku na zeď, je vhodné případné nerovnosti srovnat smirkovým (brusným) papírem. Samolepka kopíruje strukturu povrchu, každá nečistota či nerovnost povrchu může být znát. Dobře si promyslete umístění samolepek a plochu případně rozměřte.

2. Přejeďte nálepku plastovou stěrkou (nebo platební či věrnostní kartou), aby nálepka lépe držela na přenášecí vrstvě. Po té sundávejte přenášecí vrstvu společně s nálepkou z podkladového papíru – nálepka musí zůstat na přenášecí vrstvě. Postupujte pomalu a opatrně, aby jste nálepku nepoškodili! Pokud některá část nálepky zůstává na podkladové vrstvě, pak tuto část znovu přitlačte a po té opět pomalu pokračujte.

3. Nálepku přiložte na požadované místo – ideálně postupně např. zprava do leva a po té po celé ploše rovnoměrněně uhlaďte stěrkou (kartou).

4. Stáhněte transportní vrstvu. Nálepku můžete ještě vyhladit tlakem ruky přes jemnou látku.

5. Pokud se vám na nálepce udělaly vzduchové bubliny, pokuste se je stěrkou či hadříkem vytlačit k okraji. Pokud tam přetrvají i 1-3 dny po aplikaci, propíchněte bublinku tenkou jehlou a vzduch pomoci hadříku vytlačte. Na závěr lepení se opakovaně (i po několika hodinách) ujistěte, že dobře drží okraje - ty jsou pro dlouhou životnost nejdůležitější.

 

Důležité zásady a informace pro aplikaci odolných samolepek

Ideální teplota pro lepení je 18 – 25 stupňů. Nedoporučujeme lepit ani při teplotách nad 30°, nebo na přímém letním slunci. Velmi důležitá je také teplota podkladu – v zimních měsících je vhodné nechat studené vozidlo v garáži nebo dílně před lepením ohřát (platí především pro lepení na auto). 

Lepte pouze na hladké plochy. Na hrubém povrchu nebude mít fólie požadovanou adhezi a životnost. 

Požadované přilnavosti dosáhne nálepka až po vyschnutí min. 24 hod při teplotě 25°C. Po tuto dobu auto s (či jiné předměty) s nálepkou nemyjte. Během schnutí by také vozidlo nemělo být na dešti.

Na autoskla se samolepkami v zimě nepoužívejte škrabky!

 

Důležité zásady a informace pro aplikaci samolepek na zeď

Ideální teplota pro lepení je min. 15°C. 

Lepte pouze na hladké plochy. Na hrubém povrchu nebude mít fólie požadovanou adhezi a životnost. Samolepky nelepte na vyložené hrubé stěny, které nejsou uzavřené barvou či penetrací, na vysoce reliéfní nebo ostré štukování, na pískovcové nebo cihlové stěny - samolepicí dekorace by na takovém povrchu držely opravdu velmi krátkou dobu. Mírné nerovnosti můžete vyhladit před aplikací smirkovým papírem. Na hrubé omítce bude aplikace vyžadovat větší trpělivost.

Čisté stěny a kvalitní podklady jednoznačně prodlužují životnost samolepicích dekorací - prach, špína a mastnota by měly být před aplikací samolepicích dekorací ze zdi odstraněny.

Samolepku nelze aplikovat na starou zeď, která má na sobě několik vrstev omítky. Mohlo by se stát, že při sundavání přenosové fólie by na ní zůstaly kousky staré zdi. Pokud máte pocit, že by mohla tato situace nastat, doporučujeme staré omítky seškrábat a aplikovat novou vrstvu omítky, nebo penetrace v případě, že máte vlhkou zeď.

Samolepky se nesmí aplikovat čerstvě po malování - musíme nechat alespoň 14 dní vyschnout.

Teplota stěn by měla být celoročně stálá. To se samosebou velmi těžko docílí, avšak na tepelně stálé stěně je životnost samolepicích dekorací velmi dlouhá. U stěn, které jsou během zimního období velmi chladné nebo až promrzlé, nelze o dlouhé životnosti moc mluvit - dekorace na takové zdi samozřejmě nějaký čas vydrží (myšleno v měsících), avšak výrazné střídání teplot podkladu zapříčiní odlepování okrajů samolepky. Samolepicí dekorace musí být instalovány v minimální vzdálenosti 70 cm od výrazných tepelných zdrojů (akumulační kamna, přímotop, kotel, ohřívač vody, atp.) nebo 40 cm od ostatních tepelných zdrojů (radiátor ústředního topení).

Typy fontů

Ke zvolenému typu samolepky lze přidat text - maximální počet znaků 15 - velikost samolepky se tím zvětší o text pod ní. U určitých motivů lze text vlořit do motivu (siluety).

Vybírat může z následujících fontů: